S.Daukanto a. 2-13, Vilnius * Į/k 191977131 * Banko sąskaita: AB SEB Vilniaus bankas LT567044060001463014


Draugija Pilis

Valdyba

Veikla:
      
* 1999-2003 m.
      
* 2005 m.
      
* 2006 m.

Įstatai

Leidiniai

Kelionės

Naujienos

 

 


Draugijos Pilis kelionės


Kelionė po Aukštaitijos piliakalnius 2007 m. gegužės 26 d.

PALATAVIO PILIAKALNIS - MINDAUGO KARŪNAVIMO VIETA

Palatavio piliakalnis ypatingas. Apie jį sužinota tik 1997 m. Bet rašytiniai šaltiniai jį mini jau XIV amžiaus pabaigoje - borchwal, nomine Lettow - "piliakalnis, vardu Lettow". Jo vardą vokiečiai rašė taip, kaip ir Lietuvos vardą, nors iš tiesų tai - Latava. Piliakalnis įrengtas aukštumoje šalia dabar jau melioratorių kanalizuoto Latavos upelio. Naujovė - kelininkai prie Anykščių - Troškūnų kelio pagaliau pastatė rodyklę į šį piliakalnį (apie tai kalbėta jau kurį laiką). Tiesa, nežinančiam, kaip nuvažiuoti likusį 1 kilometrą, ši rodyklė gali ir nepadėti - tolesniame kelyje trūksta dar bent dviejų rodyklių.

Tiesą sakant, Latavos piliakalnis, tiksliau, Mindaugo Latavos dvaras, minimas dar anksčiau - 1253 metais. Būtent čia - in Lettowia in curia nostra - savo karūnavimo proga, Mindaugas išdavė Livonijos kryžiuočiams žemių dovanojimo aktą. Taigi čia turėjo įvykti ir pati Mindaugo karūnacija.

Mums atvykus, Latavos dvare - vėl puota. Jau gerą pusdienį keliaujame po piliakalnius - metas pasistiprinti. Ir kur gi geriau tai padaryti, jei ne svetingame Mindaugo dvaro pavėsyje?

Karališka puota baigėsi. Atsisveikiname su karaliaus dvaru, bet ne su karaliumi Mindaugu. Vykstame į Mindaugo pilį Vorutą - Šeimyniškėlių piliakalnį.

 

Tomo Baranausko fotoreportažas

 © Draugija Pilis, 2007 m. gegužės 29 d.